Włączniki natynkowe

włącznik natynkowy w pokoju

Włączniki natynkowe to doskonała alternatywa dla elementów podtynkowych. Te z oferty Efapel docenisz m.in. za solidną konstrukcję obudowy, wysoką jakość wykonania czy nienaganną stylistykę. Nasze włączniki i gniazda natynkowe sprawdzą się w pomieszczeniach przemysłowych, industrialnych wnętrzach mieszkalnych, jak i na zewnątrz obiektów. Koniecznie wypróbuj je u siebie!

Natynkowe włączniki światła

Włączniki natynkowe to jedne z najtrwalszych komponentów, dlatego doskonale nadają się do pracy w trudnych warunkach. Oferowanym łącznikom i gniazdom niestraszny kurz czy wysoka wilgotność – dzięki mocnej obudowie z tworzywa sztucznego nasz osprzęt elektroinstalacyjny jest w stu procentach odporny na uszkodzenia i zarysowania.

Dlaczego warto wybrać włączniki natynkowe z logo Efapel? Ponieważ osprzęt zachowuje swój pierwotny wygląd nawet podczas intensywnego użytkowania w takich miejscach, jak:

  • hala garażowa,

  • warsztat samochody,

  • klatka schodowa,

  • piwnica,

  • magazyn,

  • pomieszczenie gospodarcze lub gastronomiczne,

  • hala przemysłowa,

  • myjnia samochodowa,

  • pralnia.

Co ważne, hermetyczne gniazda i włączniki natynkowe sprawdzą się także na zewnątrz budynku. Możesz je zainstalować na tarasie lub balkonie, aby bezproblemowo sterować oświetleniem przed domem. Dzięki naszym łącznikom na pewno nie przegapisz też momentu, w którym zjawią się goście (włączniki natynkowe to idealne rozwiązanie na dzwonek do drzwi).

włącznik natynkowy w domu

Łącznik natynkowy – konstrukcja

Obecnie producenci osprzętu elektroinstalacyjnego oferują szeroką gamę łączników światła. Wśród dostępnych produktów możemy wyróżnić m.in.: włączniki natynkowe i podtynkowe. Co różni te dwa rozwiązania? Pierwsza różnica to oczywiście wygląd zewnętrzny. Włączniki natynkowe częściowo „wystają” ze ściany, przez co mogą wydawać się większe i mniej estetyczne. Kolejna różnica to odmienna konstrukcja, a więc i sposób montażu. Włączniki i gniazda natynkowe instalujemy natynkowo, czyli bezpośrednio na ścianie, za pomocą wkrętów lub kołków. Przewód elektryczny jest w tym przypadku doprowadzany z góry lub z dołu korpusu.

Włączniki natynkowe i podtynkowe mają też różne zastosowanie. Te drugie najczęściej spotkamy we wnętrzach mieszkalnych czy pomieszczeniach biurowych. Łączniki o konstrukcji natynkowej są za to stosowane w miejscach, w których nie ma możliwości poprowadzenia instalacji pod tynkiem. Przede wszystkim są to przestrzenie o charakterze technicznym, gospodarczym lub przemysłowym (choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je w loftowym czy industrialnym apartamencie).

obsługa klienta

POTRZEBUJESZ POMOCY?

W celu uzyskania dodatkowych informacji skontaktuj się z naszymi doradcami.
Odpowiemy na Twoje pytania oraz pomożemy Ci wybrać odpowiednie produkty z naszej oferty.

EFP Sp. z o.o.
Wyłączny dystrybutor EFAPEL®

ul. Obornicka 229 lok. 210
60-650 Poznań

tel. (+48) 61 652 98 70
tel. (+48) 61 652 98 71

Polityka prywatności
© Efapel 2020. Created by MINDZONE.